0
loading...
FELCZYŃSKI

Pytania i odpowiedzi

FELCZYŃSKI

Najczęściej zadawne pytania

Jaki dzwon jest optymalny dla mojej parafii?

Nie jest to łatwe pytanie i właściwa odpowiedź wymaga przeanalizowania wielu czynników. Dlatego też zachęcamy serdecznie do użycia naszego doświadczenia i umówienia się na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje. Niemniej jednak do najważniejszych czynników, które należy przeanalizować przed podjęciem decyzji są: aspekt muzyczny (Czy na parafii istnieje już jakiś dzwon?); możliwości techniczne, wielkość i stan wieży; wielkość parafii; aspekty społeczne i środowiskowe; aspekty historyczne.


Czy wybrać dzwon samotny, ale większy czy też zestaw dzwonów?

Będzie to zależeć od podobnych czynników, jak te wymienione powyżej, ale też od subiektywnych preferencji proboszcza i parafian. Należy pamiętać, aby nie używać zbyt wysokich tonów (a więc małych dzwonów) przy częstym uruchamianiu dzwonów. Często charakter miejsca i przeznaczenie dzwonu, bądź dzwonów, determinują najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy więc do spotkań i skorzystania z naszego doświadczenia.


Jaki jest czas realizacji dzwonu?

Średnio 3 miesiące (12 tygodni). Jednak realizacja mniejszych dzwonów pozwala na pewną elastyczność i możemy w razie konieczności skrócić ten okres. Natomiast w przypadku dużych dzwonów (ponad 1 tonę) lub dużych zestawów dzwonów (powyżej 4) okres ten może zostać wydłużony.


Jaka jest gwarancja?

Udzielamy 25-letniej gwarancji na dzwony i 5-letniej gwarancji na elementy mechaniczne (okucie, serce) przy zachowaniu naszej polityki gwarancyjnej. Jej głównym wymogiem jest dokonywanie okresowych przeglądów stanu dzwonów.


Ile kosztuje dzwon?

Cena jest ustalana w momencie skierowania do nas zapytania w oparciu o średnią rynkową cenę miedzi i cyny. Każdy dzwon wyceniamy indywidualnie w zależności od wagi i wielkości zamówienia. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania orientacyjnych cen bieżących.


Czy dostarczacie też automatykę, konstrukcje i zapewniacie montaż dzwonów?

Współpracujemy w tym zakresie z renomowaną firmą Rduch (www.rduch.pl). Bezpośrednio u nas można zlecić pełny zakres prac od odlania dzwonów, po ich automatyzację i montaż na wieży. Wspólnie również odwiedzamy parafie, aby jak najlepiej doradzić w sprawach dzwonów i ich automatyki.


Scroll
or hold